Apie projektą

Ar esate matę, kaip paukštis skrydžio metu atsitrenkia į jam nematomą lango stiklą? Tokie smūgiai gyvūnams dažnai baigiasi sužeidimais ar net mirtimi. Mokslininkai teigia, jog stikliniai pastatų elementai yra viena pagrindinių paukščių žūties priežasčių visame pasaulyje.

Apytiksliais vertinimais, vien JAV kasmet nuo susidūrimo su lango stiklais žūva apie 100 milijonų paukščių. Europoje per dieną žūva apie 250000 skraiduolių.

Stiklas atspindi aplink esančią aplinkąDidelio ploto stikluose, priklausomai nuo pastatą supančios aplinkos, atsispindi dangus, medžiai. Šis stikluose atsispindėjęs vaizdas paukščius suklaidina ir jie, atsitrenkę į stiklus, žūsta, mirtinai susižaloja arba stipriai prisitrenkia.

Siekiant išvengti migruojančių paukščių žūties ir sužalojimo, ornitologai rekomenduoja stiklus uždengti užuolaidomis, ant langų klijuoti plėšrių paukščių atvaizdus ar popieriaus lapus, plakatus.

Dažnai žmonės nenori to daryti, nes jų manymu – tai neatrodys puošniai. Tačiau taip nėra.

Mes siūlome įsigyti išvaizdžius lipdukus, papuošiančius Jūsų langą. Lipdukai padaryti iš skaidrios, UV spinduliams atsparios plėvelės. Aukštos kokybės spauda lipdukui suteikia tikroviškumo. Atrodo, kad matote atskrendantį paukštį.